متن سخنرانی دکتر سید محمدحسین حسینی در گردهمایی کارآفرینی ارسنجانی‌ها در شیراز‎

متن سخنرانی آقای دکتر سید محمدحسین حسینی در زمینه اهداف انجمن در گردهمایی کارآفرینی انجمن دانش‌آموختگان ارسنجان که در بیست و سوم خردادماه ۱۳۹۳ در شیراز برگزار شد، در ادامه آمده است.

متن سخنرانی دکتر سید محمدحسین حسینی در گردهمایی کارآفرینی ارسنجانی‌ها در شیراز‎

متن سخنرانی آقای دکتر سید محمدحسین حسینی در زمینه اهداف انجمن در گردهمایی کارآفرینی انجمن دانش‌آموختگان ارسنجان که در بیست و سوم خردادماه ۱۳۹۳ در شیراز برگزار شد، در ادامه آمده است.


بسمه تعالی

 

به نام خداوند جان و خرد          کزین برتر اندیشه برنگذرد

خداوند نام و خداوند جای         خداوند روزی ده رهنمای

خداوند کیهان و گردان سپهر          فروزنده ماه و ناهید و مهر

 

خانم‌ها، آقایان، سلام

ضمن خوش آمد گویی و آرزوی لحظاتی شاد و شیرین، قرار شد بنده پیرامون انجمن دانش آموختگان ارسنجان، به اختصار، با شما صحبت کنم.

در مقدمه لازم می‌دانم به استحضار برسانم که ایده برگزاری این گردهمایی نیز، پس از مراسم تهران، در بستر انجمن و با تلاش شبانه روزی جمعی از دوستان، به بار نشست.

انجمن مذکور به همت تعدادی از دانش‌آموختگان ارسنجانی مقیم تهران و با میزبانی موسسه بین المللی پژوهشگران آگاه، در راستای بررسی راهکارها و ارائه طریق توسعه و پیشرفت و کمک به حل مسائل مبتلابه مرتبط با آن شکل گرفت و اگر چه ارسنجان شهری فرهنگی و دانش‌پرور است لیکن شمول کلمه دانش‌آموختگان، نه متمرکز بر مقطع تحصیلی خاص، بلکه شامل کلیه افراد تاثیرگذار در تحقق اهداف و برنامه‌ها خواهد بود.

به‌علاوه از نگاه انجمن، شهرستان ارسنجان مطابق تقسیمات کشوری، با بخش‌های تابعه، مجموعه‌ای واحد و تفکیک ناشدنی است و عضوگیری و خدمات‌رسانی و سایر تصمیمات مرتبط با کل آن خواهد بود.

مزید اطلاعتان، تا کنون چهار جلسه با حضور اعضای هیات موسس و تعدادی از دوستان، در تهران برگزار (جلسات به صورت ماهیانه و در آخرین جمعه هر ماه می‌باشد) و سایت انجمن، به آدرسی که خدمتتان تقدیم شد (www.arsanjan.org)، فعال بوده و علاوه بر انعکاس صورت‌جلسه‌ها و گزارش‌ها و مطالب مفید دیگر، عضوگیری نیز در حال انجام است و از همه عزیزان دعوت به عضویت در انجمن می‌شود (بر اساس آخرین آمار 230 نفر عضو انجمن شده اند).

اعتلا، ارتقا، توسعه و پیشرفت شهرستان ارسنجان و ارسنجانی‌ها، در صدر اهداف می‌باشد و برای این منظور تعاریف واهداف عمدتا بر این موارد متمرکزاند:

۱) رویکرد قومی و گروهی (سیاسی، صنفی، محلی و...) مورد نظر نیست و انجمن می‌کوشد با استفاده از پتانسیل درونی شهرستان و بهره‌مندی از سرمایه‌های اجتماعی و منابع انسانی پراکنده و مهاجر، روند توسعه و بهسازی زیرساخت‌ها و رشد افراد مستعد را تسریع نماید.

۲) انجمن مذکور مجموعه‌ای غیر انتفاعی است و از منابعی که با کمک هیات موسس و سایر افراد حقیقی و حقوقی و خیر، به‌دست می‌آورد هزینه‌ها را پوشش می‌دهد.

۳) تهیه بانک اطلاعات و شناسایی افراد، تخصص‌ها و سایر توانایی‌های موجود و معرفی آن، از جمله اهداف می‌باشد.

۴) انجمن می‌کوشد زمینه مناسبی برای معرفی افراد به یکدیگر و توسعه شناخت و آشنایی همشهریان فراهم آورد.

۵) اطلاع‌رسانی و ایجاد پیوستگی و انسجام درونی و آگاهی از موفقیت‌های علمی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی اهالی، مورد تاکید خواهد بود.

۶) دبیرخانه انجمن، در محل موسسه بین‌المللی پژوهشگران آگاه، در تهران، با تخصیص امکانات فعال خواهد بود.

۷) کمیته‌های اهداف، برنامه و راهبردها و همچنین روابط عمومی، اطلاع‌رسانی و تبلیغات تشکیل و فعال می‌باشند.

۸) فرایند ثبت و قانونی شدن انجمن، پس از تکمیل مستندات، انجام خواهد شد.

۹) اهداف، برنامه و راهبردها متناسب با پیشرفت کار و احصای دیدگاه صاحب‌نظران، تکمیل و به ثبت خواهد رسید، لذا در انتظار و پذیرای پیشنهادهای شما خواهیم بود.

در پایان ضمن تشکر از حضور گرمتان در این گردهمایی، انتظار همراهی و حمایت بیشتر شما را داریم.

 

این‌همه گفتیم، لیک اندر بسیج           بی عنایات خدا، هیچیم هیچ

بی عنایات حق و خاصان حق              گر ملک باشد، سیاه هستش ورق

ای خدا، ای فضل تو، حاجت روا        با تو یاد هیچکس، نبود روا

اینقدر ارشاد تو، بخشیده ای                 تا بدین پس عیب ما، پوشیده ای

قطره ای دانش، که بخشیدی ز پیش           متصل گردان، به دریاهای خویش

 

والسلام

شاد و موفق باشید


loading...
نظرات

ارسال نظر

نظرات بینندگان
انتشار یافته: 0
پر بازدیدترین خبرها