متن سخنرانی آیین تودیع معارفه استاندار همدان

متن سخنرانی آیین تودیع معارفه استاندار همدان

متن کامل سخنراني علي اکبر فاميل کريمي در اين آيين چنين است:

بسم الله الرحمن الرحيم

 

باسلام و صلوات به پيشگاه مقدس حضرت ولي عصر (عج) و با درود به روح بلند و ملکوتي رهبر کبير انقلاب و بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران، امام راحل (ره) و با سلام به ارواح طيبه و تابناک شهداي گرانقدر اسلام و انقلاب اسلامي و آرزوي طول عمر با عزت براي مقام معظم رهبري، خدا را شاکريم که بار ديگر توفيق درک ماه مبارک رمضان و رويت هلال ماه شوال را نصيبمان گردانيد.

 

عرض سلام و ادب و احترام دارم خدمت حضار گرامي و خير مقدم عرض مي کنم خدمت ميهمانان ارجمند بويژه جناب آقاي مهندس نجار، وزير محترم کشور شخصيت دلسوز به انقلاب اسلامي و آرمانهاي امام و شهيدان و هيات محترم همراه، حضرت آيت ا... محمدي نماينده محترم ولي فقيه در استان و امام جمعه معزز همدان، آيت ا... موسوي اصفهاني، نمايندگان محترم مردم استان در مجلس شوراي اسلامي، روحانيت معظم، خانواده هاي معظم شهدا و ايثارگران، معتمدين شريف استان، همچنين از حضور اعضاي محترم شوراي اداري استان، فرمانداران محترم و مديران دستگاههاي اجرايي و اصحاب محترم رسانه ها سپاسگزاري مي کنم.

 

خرسنديم که فرصتي پيش آمد تا در محضر اين جمع شريف بر حسب وظيفه نکاتي مختصر و موجر عرض کنم.

 

همانطور که عزيزان مستحضرند يکي از امتيازات نظام مقدس جمهوري اسلامي نسبت به ساير
نظام هاي حکومتي در جهان اين است که مسئولين و مديران، دوران مسئوليت را فرصتي براي خدمت به مردم و اندوخته ذخيره آخرت مي شمارند و عزت، اقتدار و پيشرفت جمهوري اسلامي در عرصه کنوني حاصل اين تفکر و نگرش است. و ما امروز و در اين ساعت گرد هم آمديم تا ضمن بدرقه يکي از خادمين ملت در استان، فرصت را براي عزيزي ديگر جهت خدمت به مردم فهيم و فرهيخته پايتخت تاريخ و تمدن ايران زمين ديار دارالمومنين- دارالمجاهدين با 3100 سال مدنيت فراهم نماييم، استاني که  داراي 8200 شهيد و 142 امير و سردار سرافراز شهيد اسلام عزيز با ظرفيت هاي علمي- فرهنگي – تاريخي و منابع انساني غني، مردمي نجيب، خويشتن دار، داراي شعور عمومي سياسي- حوزه هاي علميه علماي معروف از جمله 1-  مرحوم آيت ا... حسينقلي شوندي همداني، 2- آيت ا... ملاعلي معصومي همداني معروف به آيت ا... آخوند، 3- آيت ا... جواد انصاري همداني4- آيت ا... شيخ محمد بهاري 5- آيت ا... موسوي همداني و شهيدان تاريخ معاصر انقلاب اسلامي آيت ا... مفتح- شهيد حيدري، شهيد قدوسي و شهيد مدني و امروز مفتخر است در عالم مرجعيت شيعه و جهان اسلام از شخصيت بزرگ و عالم وارسته همچون آيت ا... نوري همداني برخوردار است. از آن جمله شيخ الرئيس ابوعلي سينا فيلسوف و طبيب، عارف وارسته باباطاهر و سيد جمال الدين اسدآبادي، و دهها شخصيت برجسته ديگر مي باشد و همچنين آخرين شخصيت علمي و هسته اي  کشورمان دانشمند فقيد مصطفي احمدي روشن که به دست دشمنان انقلاب اسلامي به شهادت رسيد.

 

اما بنده، اجازه مي خواهم در اين مجال اندک به چند نکته اشاره کنم:

 

همانطور که مي دانيد دولت نهم از آغاز شکل گيري در سال 84 با تکيه بر دو اصل مهرورزي و عدالت محوري فعاليت خود را آغاز و در سال 88 و تشکيل دولت دهم فعاليت خود را با شتاب بيشتري در اقصي نقاط ميهن اسلامي تداوم بخشيد و اين سير طوري طراحي گرديد که نه تعطيل پذير است و نه کسي قادر است روند آن را کُند کند.  اما آنچه که مورد نظر اين جلسه است مقطعي است که برادر عزيزمان جناب آقاي پيريايي به عنوان مدير ارشد در استان همدان حضور يافت. بنده قصد ارائه گزارش ندارم و ايشان، قطعاً، گزارش عملکرد خويش را ارائه خواهند کرد. اما آنچه بايد بدان اشاره نمود
فعاليت هاي متعددي است که در عرصه هاي مختلف برنامه ريزي، عمراني، اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي طي بيش از 2 سال تصدي استانداري وي در استان صورت گرفته و آثار آن را مردم مشاهده کردند که از مهمترين آنها مي توان به مصوبات دور دوم و سوم سفر رياست محترم جمهوري و هيات محترم دولت به استان اشاره نمود که داراي آثار و برکات فراواني در سطح استان بود.

 

يکي ديگر از برنامه هاي موثر و ماندگار در دوران تصدي مديريت آقاي پيريايي، ابتکار سفرهاي شهرستاني بود که در اين سفرها ضمن تشکيل شوراي برنامه ريزي استان در شهرستانها و بازديد از
پروژه ها و مناطق مختلف شهرستان مسائل و مشکلات مورد بررسي و راهکارهاي اساسي براي ارتقاء اين مشکلات پيش بيني و مورد تصويب قرار مي گرفت.

از ديگر موارد مهم و تاثيرگذار، برنامه عصر کاري و شب فرهنگي در 27 شهر استان بود که دستاوردهاي بي نظيري به همراه داشت.

بي ترديد اين توفيقات حاصل نمي آمد مگر با همدلي، همسويي و همکاري پيکره مديريتي استان اعم از معاونين استاندار، مديران ستادي، فرمانداران و مديران دستگاههاي اجرايي و حمايت همه جانبه از سوي نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه محترم همدان، نمايندگان محترم مردم در مجلس شوراي اسلامي، نيروهاي محترم قضايي، امنيتي، نظامي و انتظامي، اعضاي محترم شوراهاي اسلامي و از همه مهمتر همراهي و مشارکت صادقانه مردم در جاي جاي استان.

شايان ذکر است در فاصله زماني انتصاب جناب آقاي پيريايي به عنوان استاندار قم، ضمن تشکر از اعتماد وزير محترم کشور به بنده داشتند بعنوان سرپرست استانداري تا مقطع کنوني به لطف خداوند متعال و همراهي معاونين محترم استانداري و مجموعه مديران، اقدامات جدي و قابل توجهي صورت گرفته که از جمله مي توان به توزيع اعتبارات سال 91، پيگيري پروژه هاي مهر ماندگار، تشکيل کميسيون تنظيم بازار، برنامه ريزي و فعال نمودن ستاد در جهت توسعه بخش کشاورزي، هدفمند سازي ستاد تسهيل با 99 مصوبه تسهيلات بانکي، فعال سازي ستاد ساماندهي فعاليتهاي فرهنگي و تشکيل جلسات شوراي راهبردي پزشک خانواده نظام ارجاع شهري در سطح استان و تکميل پيگيري پروژه هاي کلان استاني از جمله سد تالوار با تامين اعتبار 150 ميليارد تومان، آزاد راه قزوين با تامين اعتبار  70 ميليارد تومان و  راه آهن تهران – همدان از طريق وزارتخانه هاي مربوطه اشاره نمود.

با توجه به ضيق وقت و تراکم برنامه ها، بنده بيش از اين تصديع نخواهم داد و در پايان ضمن آرزوي توفيق بيش از پيش براي جناب آقاي پيريايي در سنگر جديد خدمتگزاري، انتصاب و ورود استاندار جديد همدان را که از مديران لايق، متعهد و مجرب در وزارت کشور هستند تبريک عرض مي کنم و براي ايشان نيز آرزوي موفقيت و سربلندي دارم.

 

والسلام عليکم و رحمه ا... و برکاته

loading...
نظرات

ارسال نظر

نظرات بینندگان
انتشار یافته: 0
پر بازدیدترین خبرها